Sposób na gładkie włosy

2.jpg

Sposób na gładkie włosy

Nie ma nic bardziej uroczego i powabnego, niż gładkie i pełne blasku włosy, zwłaszcza na kobiecej głowie. Aby włosy były gładkie w dotyku, a światło się ładnie od nich odbijało, potrzebna jest właściwa ich pielęgnacja.

Jest trochę sposobów, które mogą stać się pomocne w uzyskaniu wymarzonej gładkości na naszych włosach. Po pierwsze pielęgnacja, pielęgnacja i jeszcze raz pielęgnacja! To po prostu podstawa pięknych i zadbanych włosów, bez właściwej dbałości o nie, nie jesteśmy w stanie posiadać idealnego połysku.

Włosy, które odbijają dzienne, naturalne światło są gładkie. To oznacza, że ich struktura nie jest przez nic naruszona, łuski włosowe są domknięte, więc włosy tworzą gładką powierzchnię. Zarówno farbowanie, jak i prostowanie czy kręcenie włosów na lokówkę niszczy ich strukturę. Łuski się otwierają, na przykład podczas koloryzacji, by mogła zadziałać farba. W ten sposób włosy, a dokładniej ich struktura jest naruszona.

Trzeba, więc jak w najmniejszym stopniu, ograniczyć takie negatywnie działające na włosy zabiegi. Jeżeli koloryzujemy nasze włosy regularnie, to róbmy jedynie, co miesiąc na przykład odrosty. W ten sposób unikniemy ponownego niszczenia włosów na całej ich długości, wystarczy, jeśli zafarbujemy to, co nam odrosło.

Suszarkę używajmy z rozwagą, jeśli mamy taką możliwość ustawmy na chłodne powietrze lub, jeśli nie mamy takiej możliwości suszmy nasze włosy nią, w odległości, co najmniej dwadzieścia centymetrów od głowy. Włosy wysuszymy trzy minuty później, ale na pewno aż ich tak bardzo nie wysuszymy i uszkodzimy.

Włosy należy suszyć w kierunku ich wzrostu, a nie pod włos. Pozwoli to na domknięcie się ich łusek, włosy staną się gładsze i bardziej odporne na wpływ negatywnych czynników. Jeżeli chodzi o prostowanie, należy prostować jedno pasmo, jednym w miarę możliwości szybkim przejazdem. W ten oto prosty sposób nie doprowadzimy do palenia włosów.

Przed każdym takim działaniem urządzeń termicznych, należy nasze włosy uchronić przed wysoką temperaturą, emitowaną przez tego rodzaju przyrządy do stylizacji włosów. Przydatne są na przykład takie produkty jak jedwabie czy kremy przed zastosowaniem suszarki czy prostownicy. Nakładamy je na jeszcze wilgotne włosy, takie kosmetyki chronią kosmyki przed utratą naturalnej wilgoci.

Działa również stary, babciny sposób, by po każdym umyciu włosów, płukać je w chłodnej wodzie z dodatkiem octu. Ocet, bowiem zakwasza łuskę włosową, a to doprowadza do jej domknięcia. Podobnie zresztą działa samo płukanie czupryny w zimnej wodzie.

 
Moda | Modne Fryzury | Uroda

Odpowiedzi

Ja też znam taki sposób,

Ja też znam taki sposób, szczególnie dla tych którzy mają twardą wodę w domu. Po wstępnym przepłukaniu włosów wodą z prysznica trzeba ostatnie płukanie zrobić za pomocą wody butelkowanej - najlepiej źródlanej (mało minerałów) - dzięki temu wypłuczemy wszystkie potencjalne osady znajdujące sie w wodzie kranowej. Ja polecam do tego Dobrawę :)

Szampon przeciwłupieżowy z odżywką 2 w 1 Pantene Pro-V

panteneproV.jpg
Nazwa: Szampon przeciwłupieżowy z odżywką 2 w 1 Pantene Pro-V

Łupież to problem wielu osób. Nie należy go lekceważyć, dlatego gdy tylko zauważymy jego obecność, sięgnąć należy po szampon przeciwłupieżowy. Takim jest proponowany przez Pentene Pro-V szampon z odżywką 2w1.

Ostatnie odpowiedzi

Ostanie salony

 • Logo_Empire.jpg
  Nazwa: EMPIRE Hair & Beauty Salon
  Miejscowość: Warszawa
  Jeśli raz nam zaufasz… po prostu z nami zostaniesz.
 • fryzura_krotka.jpg
  Nazwa: KAMELEON fryzjerstwo damsko meskie Agnieszka Brzeska
  Miejscowość: szczecin
 • 5721jhb_20.jpeg
  Nazwa: Salon Urody Beauty Pro
  Miejscowość: Łódź
  Oferuje pełen zakres usług fryzjerskich i kosmetycznych oraz makijaż permanentny, piercing i tatuaż.
 • fabryka1.jpg
  Nazwa: "Fabryka Urody"
  Miejscowość: 00-001 Warszawa
  Posiadamy utalentowanych fryzjerów, codziennie ich kunszt docenia bardzo wielu klientów. Nasi fryzjerzy we współpracy ze znanym czasopismem „PANI DOMU"
 • lok1.jpg
  Nazwa: Salon Fryzjerski "Lokers"
  Miejscowość: 90-269 Łódź
  Salon Fryzjerski „Lokers" jest autoryzowanym salonem firmy Matrix. U nas dobierzemy odpowiednią formę strzyżenia do Twojego rodzaju włosów,