Paznokcie akrylowe

paznokcie-akrylowe.jpg

Paznokcie akrylowe – wykonanie krok po kroku

Zadbane i pięknie wyglądające paznokcie to marzenie każdej dbającej o swój wygląd kobiety. Co ważne, podkreślić należy, że piękno i zadbanie oznacza tu paznokcie odpowiednio wypielęgnowane, bez względu na ich długość czy kolor lakieru, bo to jest już kwestia gustu.

Jedni epitety te kojarzą z paznokciami krótko przyciętymi i muśniętymi na bezbarwny kolor, inni z kolie z długimi, wzorzystymi lub pomalowanymi na intensywne kolory. O gustach nie należy dyskutować, ważne, aby zarówno paznokcie, jak i skórki wokół nich, a mówiąc ogólnie dłonie, były wypielęgnowane.

Nie każda z nas może poszczycić się ładnym kształtem płytki paznokciowej, co daje nam poczucie dyskomfortu, bowiem na dłonie zwraca uwagę wiele osób. Jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę, że wykonujemy pracę, w której eksponujemy swoje dłonie i są one narażone na wzrok innych tym bardziej trudniej nam z faktem brzydkich paznokci się pogodzić.
Dla wszystkich tych, którym naturalne paznokcie się nie podobają proponuje się wykonać paznokcie akrylowe, dzięki którym nie będziemy czuć się skrępowane w kontaktach międzyludzkich.

Co ważne, paznokcie akrylowe jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie w warunkach domowych. Potrzebna jest odpowiednia wiedza na temat tego, jakie czynności wykonywać krok po kroku.

W pierwszej kolejności płytkę paznokci dezynfekujemy, następnie odsuwamy skórki. Najlepiej do tego zadania użyć drewnianych patyczków, bowiem nie uszkadzają one paznokci. Odradza się wycinania skórek wokół paznokci, bowiem maja one tendencję do odrastania, jeśli jednak jest to konieczne należy usunąć je cążkami lub nożyczkami do skórek, uważając przy tym, by nie uszkodzić paznokci.

Kolejny krok to skrócenie paznokci do minimum. Na nich będziemy przyklejać nowe paznokcie, dlatego najlepiej, by były one możliwie najkrótsze. W tym celu stosujemy pilnik do paznokci, przy użyciu którego opiłowujemy płytkę pozbywając się części wystającej poza przyrośniętą część. Kiedy nasze paznokcie są już bardzo krótkie, można by rzec do tego stopnia, że krócej już się nie da, matujemy płytkę paznokcia a następnie smarujemy ją preparatem odtłuszczającym. Po nałożeniu primera, przyklejamy szablon.
Teraz czas na rozprowadzenie średniej kulki białego akrylu na szablonie i nadanie pożądanego kształtu i długości paznokciom (na linii uśmiechu przy naturalnym paznokciu).

Z wykonaniem kolejnej czynności należy poczekać aż akryl zastygnie. Kiedy się upewnimy, że tak jest można rozprowadzić średnią kulkę przezroczystego akrylu na paznokciu typu french do końca płytki. Kolejną kulkę, małą i przezroczystą, nakładamy na płytkę przy skórkach jednak tak, by ich nie dotknąć.
Czekamy aż akryl wyschnie i dopiero ściągamy szablon.
 
Teraz czas na nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu. W tym celu używamy pilnika o gradacji 100, by spolerować boki nowopostałej płytki używamy bloku polerskiego.
Kolejny krok to odżywienie paznokci i skórek. W tym celu nakładamy niewielką ilość oliwki, wmasowując ją w płytki oraz skórki (ewentualny nadmiar możemy usunąć ręcznikiem papierowym).
Po tym zabiegu czas na pomalowanie paznokci bezbarwnym lakierem i już gotowe! Możemy poszczycić się ładnymi paznokciami oraz tym, że wykonałyśmy je samodzielnie.

Jeśli wyżej zaprezentowany opis wykonania paznokci akrylowych jest do końca niejasny lub nie wierzymy we własne siły, proponujemy na pierwszą wizytę wybrać się do salonu kosmetycznego celem podpatrzenia, jak paznokcie akrylowe wykonuje nam fachowiec. Baczne obserwowanie kolejnych kroków z pewnością ułatwi nam wykonanie paznokci akrylowych samodzielnie.

Film jak wykonać paznokcie akrylowe:
 

 
Moda | Modne Fryzury | Uroda

Szampon przeciwłupieżowy z odżywką 2 w 1 Pantene Pro-V

panteneproV.jpg
Nazwa: Szampon przeciwłupieżowy z odżywką 2 w 1 Pantene Pro-V

Łupież to problem wielu osób. Nie należy go lekceważyć, dlatego gdy tylko zauważymy jego obecność, sięgnąć należy po szampon przeciwłupieżowy. Takim jest proponowany przez Pentene Pro-V szampon z odżywką 2w1.

Ostatnie odpowiedzi

Ostanie salony

 • Logo_Empire.jpg
  Nazwa: EMPIRE Hair & Beauty Salon
  Miejscowość: Warszawa
  Jeśli raz nam zaufasz… po prostu z nami zostaniesz.
 • fryzura_krotka.jpg
  Nazwa: KAMELEON fryzjerstwo damsko meskie Agnieszka Brzeska
  Miejscowość: szczecin
 • 5721jhb_20.jpeg
  Nazwa: Salon Urody Beauty Pro
  Miejscowość: Łódź
  Oferuje pełen zakres usług fryzjerskich i kosmetycznych oraz makijaż permanentny, piercing i tatuaż.
 • fabryka1.jpg
  Nazwa: "Fabryka Urody"
  Miejscowość: 00-001 Warszawa
  Posiadamy utalentowanych fryzjerów, codziennie ich kunszt docenia bardzo wielu klientów. Nasi fryzjerzy we współpracy ze znanym czasopismem „PANI DOMU"
 • lok1.jpg
  Nazwa: Salon Fryzjerski "Lokers"
  Miejscowość: 90-269 Łódź
  Salon Fryzjerski „Lokers" jest autoryzowanym salonem firmy Matrix. U nas dobierzemy odpowiednią formę strzyżenia do Twojego rodzaju włosów,